O Centrum Ekspozycji Historycznych


Centrum Ekspozycji Historycznych Zamek w Toszku zostało otwarte w lipcu 2015 roku w ramach projektu „Rewitalizacja Gotyckiej Wieży Zamkowej z przeznaczeniem na Centrum Ekspozycji Historycznych Zamek w Toszku oraz rewitalizacja budynku stajni wraz z zagospodarowaniem otoczenia”. Projekt współfinansowany przez Unie Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013

Całkowita wartość projektu – 3031608,11 PLN
Dofinansowanie RPO – 1828526,04 PLN

Więcej o projekcie »


Regionalny Program Operacyjny Województwa Sląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Podziemia
Podziemia toszeckiego zamku pociągają i ekscytują jednak przede wszystkim uczą. Średniowieczny jarmark z atrakcjami multimedialnymi w przystępny i ciekawy sposób prezentuje dawne miary, sposoby ważenia i pisania. By móc się na nim znaleźć trzeba pokonać tajemniczy tunel czasu. W najciemniejszych zakamarkach podziemia można spotkać duchy skazańców i legendarną Białą Damę.

Sale ekspozycyjne
Centrum Ekspozycji Historycznych Zamek w Toszku dysponuje trzema salami wystawienniczymi.
W pierwszej sali przygotowaliśmy dla Państwa wystawę stałą o historii Zamku w Toszku i bogatym dziedzictwie historycznym Toszka. W sali ekspozycyjnej na trzecim pietrze makieta zamku przeniesie Państwa w czasy świetności zabytku i ukaże obiekt zgodny ze stanem z XVII wieku.
Szczyt wieży to również przestrzeń ekspozycyjna, w której prezentujemy wystawy czasowe. Przy ładnej pogodzie z okien wieży zobaczycie Państwo nie tylko część Toszka, ale i Górę Świętej Anny, czyli najwyższe wzniesienie grzbietu Chełmna na Wyżynie Śląskiej, o wysokości 408 m n.p.m., jak również zarys Beskidów.

Sala multimedialna
Sala multimedialna to miejsce w którym organizujemy projekcje, spotkania, prelekcje, prezentacje, kameralne koncerty.
Tutaj również Państwo możecie zorganizować szkolenie dla swoich pracowników, spotkania biznesowe, kameralne seminarium, a to wszystko w niebanalnej scenerii zabytkowego zamku.Do pobrania:

Centrum Ekspozycji Historycznych – Folder